Vyberte stránku

Realizované aktivity

Přespávačka v Bráně 2021

Přespávačka je akce na kterou se všichni celý rok moc těšíme. Ta letošní se nesla ve sportovním duchu a také zábavy, smíchu a dobrého jídla, které připravovali uživatelé za pomoci dobrovolníků. Přespávačka se nedá popsat slovy, ta se musí zažít.

 

ZOO Jihlava 2021

Po dlouhém rozhodování o tom, jakou
ZOO jsme ještě nenavštívili, nás napadla sic daleká, avšak námi ještě neobjevená ZOO v Jihlavě. Jelikož my v BRÁNĚ se nebráníme ničemu a ani dálka nás nezastaví, rozhodli jsme se tuto pěknou ZOO s našimi uživateli a dobrovolníky navštívit. 

Návštěva ZOO byla velice příjemná, zpestřením byla ukázka dravého ptactva, malých hrošíků a lachtanů. Každý si však našel to své a k objevení toho byla spousta. Posilnili jsme se klasickým smažákem s hranolkami v místní restauraci U Vlků a mohli jsme vyrazit zpět na cestu domů.

Koupačka Kravaře 2021

V polovině měsíce srpna jsme se s BRÁNOU vydali na letní koupačku do aquaparku v Kravařích. Užili jsme si spoustu zábavy na atrakcích, i přesto, že nás byla jen hrstka, bylo to super! Nesmělo chybět dobré jídlo v místní restauraci a také odpočinek na lehátkách, která byla podél bazénu, jelikož voda zmáhá a únava přijde brzy. Společně s dobrovolníky jsme si užili fajn den a těšíme se na další mimořádné akce v BRÁNĚ.

Závěrečná grilovačka 2021

Po tom, co nastala mnohá rozvolnění jsme tradičně zakončili školní rok závěrečnou grilovačko, kde se nás sešla spousta. Současně to byla také první velká akce, na které byli fyzicky přítomni uživatelé spolu s dobrovolníky.

Cesta za poznáním – STEZKA VALAŠKA

Společně s dobrovolníky uživatelé překonali bariéry, které hory přichystaly. Možností navštívit toto místo se nám otevřela dvířka prozkoumat různá bezbariérová turistická místa, která nabízí naše okolí.  Uživatelé si zde plní své cíle – navštívení nového místa, samostatná manipulace s penězi, samostatné cestování apod.

Cesta za poznáním – MATĚJSKÁ POUŤ

„Den pro děti a mladé lidi se zdravotním postižením, děti z dětských domovů a azylových domů.“ Tato akce je každoročně přístupná všem zdravotně postiženým návštěvníkům zdarma včetně doprovodného programu. My, Bráňáci jsme se již podruhé rozhodli navštívit tuto velkolepou akci
a stála za to! Nechyběla spousta adrenalinu a zábavy.

Zahájení spolupráce s Colliery Crossfit Ostrava

Povedlo se nám zahájit spolupráci s CrossFit pro handicapované. Tři uživatelé si splnili svůj cíl a také sen zacvičit si v bezbariérovém Fit centru s osobními trenéry. Naším úkolem bylo zprostředkovat první kontakt a další cesta už vedla „po vlastní ose každého z nich“.

Závěrečná grilovačka BRÁNY

Tato velká společenská akce pro uživatele služby a dobrovolníky (jak už pro ty aktivní, tak pro ty, kteří službu již ukončili) se koná dvakrát do roka, před a po letních prázdninách. Nazýváme ji „zahajovací“ a „závěrečná grilovačka“ a je možností popovídat si o zážitcích a říct si, co dalšího nás v BRÁNĚ čeká.

Dny MONOSKI

Akci každoročně pořádá Centrum APA (Centrum aplikovaných pohybových aktivit) se spřátelenými organizacemi a lyžařskými areály. Vždy se můžeme těšit na jízdy na monoski, které kompenzuje fyzické postižení jedince a umožňuje mu zařadit se mezi zdravé lyžaře.

Hudební festival Beats for Love

V červenci roku 2019 se naši uživatelé společně s dobrovolníky zúčastnili Festivalu elektronické hudby Beats for love. Podpořili tak dva
vystupující – uživatele naší služby na jednom
z podií tohoto festivalu, kteří byli přizváni známým DJ z rádia HELAX a splnili si tak svůj sen – stát se DJ na jednom z největších festivalů.

Listopad 2019 – Světlo mladým s handicapem

Benefiční akce centra pro rodinu a sociální péči z. s. ,
se již konala už po dvanácté. Akce spočívá v prodeji minisvítilen, dříve žárovek které prodávají uživatelé
s handicapem ze sociálně aktivizační služby BRÁNA spolu s dobrovolníky. Celý výtěžek akce byl použit na integrační výlety, aktivity a pobyty.

Mini festival Společně bez bariér

Cílem festivalu je propojit v zábavné a tvůrčí činnosti svět dětí s handicapem a bez handicapu. Jedná se
o akci, kterou pořádá náš spřátelený turistický oddíl BUNTARANTA. Festival probíhá formou dílen, tvořivých a zábavných činností.

Noc v BRÁNĚ

Každý rok prožijí uživatelé služby BRÁNA přespávačku v BRÁNĚ, které předchází odpolední program. Často před samotným přespáním probíhá nákup a příprava večeře pro všechny. Následuje promítání filmů, hraní společenských her apod. I během této akce uživatelé BRÁNY plní své cíle, které si stanovují při podpisu nové smlouvy.

Bobová dráha Heipark Tošovice

Mimořádná a velmi oblíbená letní akce je návštěva bobové dráhy v Heiparku v Tošovicích.
Díky místnímu bezbariérovějšímu přístupu mohou
i uživatelé se zdravotním postižením zažít neskutečný adrenalin.

Zoo Ostrava

Skvělé trávení času s vrstevníky a bez rodičů je skvělý způsob jak „Žít svůj život podle svého“.