Realizované aktivity

Cesta za poznáním – STEZKA VALAŠKA

Společně s dobrovolníky uživatelé překonali bariéry, které hory přichystaly. Možností navštívit toto místo se nám otevřela dvířka prozkoumat různá bezbariérová turistická místa, která nabízí naše okolí.  Uživatelé si zde plní své cíle – navštívení nového místa, samostatná manipulace s penězi, samostatné cestování apod.

Cesta za poznáním – MATĚJSKÁ POUŤ

„Den pro děti a mladé lidi se zdravotním postižením, děti z dětských domovů a azylových domů.“ Tato akce je každoročně přístupná všem zdravotně postiženým návštěvníkům zdarma včetně doprovodného programu. My, Bráňáci jsme se již podruhé rozhodli navštívit tuto velkolepou akci
a stála za to! Nechyběla spousta adrenalinu a zábavy.

Zahájení spolupráce s Colliery Crossfit Ostrava

Povedlo se nám zahájit spolupráci s CrossFit pro handicapované. Tři uživatelé si splnili svůj cíl a také sen zacvičit si v bezbariérovém Fit centru s osobními trenéry. Naším úkolem bylo zprostředkovat první kontakt a další cesta už vedla „po vlastní ose každého z nich“.

Závěrečná grilovačka BRÁNY

Tato velká společenská akce pro uživatele služby a dobrovolníky (jak už pro ty aktivní, tak pro ty, kteří službu již ukončili) se koná dvakrát do roka, před a po letních prázdninách. Nazýváme ji „zahajovací“ a „závěrečná grilovačka“ a je možností popovídat si o zážitcích a říct si, co dalšího nás v BRÁNĚ čeká.

Dny MONOSKI

Akci každoročně pořádá Centrum APA (Centrum aplikovaných pohybových aktivit) se spřátelenými organizacemi a lyžařskými areály. Vždy se můžeme těšit na jízdy na monoski, které kompenzuje fyzické postižení jedince a umožňuje mu zařadit se mezi zdravé lyžaře.

Hudební festival Beats for Love

V červenci roku 2019 se naši uživatelé společně s dobrovolníky zúčastnili Festivalu elektronické hudby Beats for love. Podpořili tak dva
vystupující – uživatele naší služby na jednom
z podií tohoto festivalu, kteří byli přizváni známým DJ z rádia HELAX a splnili si tak svůj sen – stát se DJ na jednom z největších festivalů.

Listopad 2019 – Světlo mladým s handicapem

Benefiční akce centra pro rodinu a sociální péči z. s. ,
se již konala už po dvanácté. Akce spočívá v prodeji minisvítilen, dříve žárovek které prodávají uživatelé
s handicapem ze sociálně aktivizační služby BRÁNA spolu s dobrovolníky. Celý výtěžek akce byl použit na integrační výlety, aktivity a pobyty.

Mini festival Společně bez bariér

Cílem festivalu je propojit v zábavné a tvůrčí činnosti svět dětí s handicapem a bez handicapu. Jedná se
o akci, kterou pořádá náš spřátelený turistický oddíl BUNTARANTA. Festival probíhá formou dílen, tvořivých a zábavných činností.

Noc v BRÁNĚ

Každý rok prožijí uživatelé služby BRÁNA přespávačku v BRÁNĚ, které předchází odpolední program. Často před samotným přespáním probíhá nákup a příprava večeře pro všechny. Následuje promítání filmů, hraní společenských her apod. I během této akce uživatelé BRÁNY plní své cíle, které si stanovují při podpisu nové smlouvy.

Bobová dráha Heipark Tošovice

Mimořádná a velmi oblíbená letní akce je návštěva bobové dráhy v Heiparku v Tošovicích.
Díky místnímu bezbariérovějšímu přístupu mohou
i uživatelé se zdravotním postižením zažít neskutečný adrenalin.

Zoo Ostrava

Skvělé trávení času s vrstevníky a bez rodičů je skvělý způsob jak „Žít svůj život podle svého“.